Gerlach – rewitalizacja marki

Jak odkurzyć szlachetną markę, która się zestarzała i stopniowo popadała w zapomnienie?

Pokolenie post IKEA (oraz IKEA) dąży do równowagi w życiu: chce czerpać zadowolenie z życia, chce mieć czas dla rodziny, na spotkania ze znajomymi, a praca/kariera jest tylko środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. Chcą aby chwile spędzone razem z rodziną i znajomymi były czasem wartościowym – razem gotują, dbają o dekoracje stołu, wspólnie bawią się w gry on-line/off-line. Chcą aby te chwile były takim małym świętem. Gerlach wpisując się w trend mindfullness, postanowił dać inspirację poprzez proponowanie okazji do codziennego świętowania.

Kampania przekonała młodsze grupy docelowe, że Gerlach nie samymi sztućcami stoi (bo oferuje także garnki, patelnie) przyczyniła się do przekroczenia planu sprzedaży osiągając ponadprzeciętne wskaźniki zaangażowania odbiorców kampanii.

Dotarliśmy do nowych klientów, (głównie przy pomocy odpowiedniego storytellingu związanego z garnkami i patelniami), pokazaliśmy, że Gerlach to nowoczesne produkty, najwyższej jakości, w 4 kategoriach: garnki, patelnie, sztućce, noże.

W kampanii Gerlach pokazał inspiracje do codziennego świętowania. Kampania miała dwa etapy: wizerunkową i produktową. Wybraliśmy 4 bohaterów kampanii (garnek, patelnię, noże, sztućce), które miały być osią komunikacji wizerunkowej oraz produktowej. Wizerunek to kampania video (4X15sekundowe spoty). Dla zbudowania zasięgu wykorzystaliśmy influencerów – zarówno kulinarnych jaki i parentingowych. Wpisy miały charakter wizerunkowo-produktowy, część z nich połączona została z konkursami. Kampania produktowa obejnowała Adwords, sieć GDN, programmatic i aplikację listonic. Ruch z video, z banerów i z SM był kierowany na różne LP. Kampania w social media obejmowała głównie posty zwykłe i karuzelowe eksplorujące różne sposoby na #zróbsobieświeto.

O nas

Potrafimy w nich dostrzec zarówno szanse jak i zagrożenia dla Twojej marki. Efektywnie wykorzystujemy wszystkie algorytmy pomagające w automatyzacji działań komunikacyjnych. Łączymy zrozumienie świata korporacji ze specyfiką funkcjonowania firm rodzinnych, spółdzielni i nowych przedsięwzięć.

Najnowsze kampanie